Radīta dokumentālā filma par grafiskā dizaina vēsturi

Raksta avots: DesignTaxi.com. Raksta attēls: Luis Llerena.

 

Dokumentālā filma Graphic Means, kas vēstī par grafiskā dizaina evolūciju debitēja 15. aprīlī ByDesign filmu festivālā, Kanādā Sietlā.

Tās autore ir Briāra Levita (Briar Levit). Filma svin 30 gadus, kopš grafiskā dizaina iespējas ir augušas straujā progresijā un mainījušas visu nozari.

Dokumentālās filmas mājaslapā B.Levita iezīmējot kardinālo nozaras evolūciju, stāsta: ”Desmitiem gadu atpakaļ tie bija cilvēki ar savām rokām, kas sadarbojās ar dažādām mašīnām un rīkiem, savienojot drukātu tekstu un attēlu uz iepriekš sagatavotām plāksnēm, reāli līmējot katru detaļu klāt, lai vēlāk printētu teksta/attēla ideju uz papīra.”

Filma izceļ intervijas ar vairākiem ietekmīgiem māksliniekiem grafiskā dizaina nozarē, piemēram, Steven Heller, Elle Lupton, and Ken Garland.

Kas iedvesmojis B.Levitu, kas ir arī asistējošā profesore Portlandes universitātē radīt šādu filmu? ”Es apjautu, ka zinu tik ļoti maz un mani grafiskā dizaina studenti zina vēl mazāk! Sasniedzot šo ideju, nolēmu dokumentēt rīkus, procesus un cilvēkus, kas ir sasnieguši to grafiskā dizaina līmeni, kāds tas ir šodien.”

 

 

Komentāri