Marshal Design, Inga Dīķe: ir jāgrib sasniegt vairāk!

Interviju sagatavoja: Regīna Beļakova. Raksta attēls: Jeff Sheldon,Sticker Mule

 

 

Pēc 7 gadiem projektu vadītājas amatā, aģentūras īpašnieki Ingai piedāvāja uzņemties vadību par visiem aģentūras procesiem. Darbs reklāmas aģentūrā Ingai ir sirdsdarbs un neraugoties uz ilgo nostrādāto laika posmu, katru dienu, ir jaunas idejas kā attīstīties un virzīties.

 

Kā ir būt sievietei vadītājai reklāmā?

 

Ļoti labi. Mūsdienās sieviete biznesā vairs nav neierasta lieta. Prieks, ka īpaši Latvijā sievietes ir drosmīgas un gatavas veidot un vadīt biznesu.

Latvijā ir augsta līmeņa reklāmas speciālisti un radošās aģentūras. Tā ir pietiekami liela motivācija augt un attīstīties.

 

Iespējams, ka ikdienas darbā sievišķīgās emocijas dažbrīd var traucēt, taču tai pat laikā redzu situācijas, kurās tieši pretēji, sievišķīgais skatījums palīdz. Liela nozīme ir tam, lai darbs patīk, tad viss tiek darīts ar citu jaudu un enerģiju.

 

 

Vai esi sajutusi citādu attieksmi tikai tāpēc, ka esi sieviete?

Gribētu teikt, ka nē. Šķiet, ka tie ir vēl neizskausti stereotipi. Ja attieksme ir pareizā un darbs paveikts profesionāli, tad viss notiek.

 

Kādām īpašībām ir jāpiemīt veiksmīgai reklāmas aģentūras vadītājai?

Pareizais draivs. Uzskatu sevi par komandas kapteini. Esmu gandarīta, kad izdodas visu komandu motivēt un vadīt uz mērķu sasniegšanu. Būt te un dzirdēt komandu, zināt, kad nepieciešams uzmundrinājums un atbalsts.

Pacietība un ilgtermiņa domāšana, jo viss nenotiek uzreiz. Lai būtu uzvaras, būs zaudējumi un neiegūtais. Ir tikai normāli, ka ir grūtības darba procesos, kā darbā ar klientiem, tā arī iekšējos procesos.

 

Ambīcijas – ir jāgrib sasniegt vairāk, zināt vairāk, paveikt vairāk. Jo tikai vadītājs ar vīziju un skaidriem mērķiem spēs komandu iedvesmot.

Izpratnei un profesionalitātei – jābūt izpratnei par sfēru. Un tas nav sasniedzams vienā dienā. Ļoti svarīga ir pieredze, reklāmas izprašana. Kas tas ir un kā tas notiek. Taču ar pieredzi vien nepietiek, ir nepieciešamas zināšanas un to pastāvīga papildināšana.

 

 

Kā Tu spēj atrast līdzsvaru atbildīgas vadītājas darbā ar personīgo dzīvi un hobijiem?

Cenšos veltīt pietiekami daudz laika visam, kas man ir svarīgs. Es pati, ģimene un mana profesionālā izaugsme.

Ģimenē darbojamies komandā. Vīrs ļoti palīdz ar meitiņu. Veidojam grafiku, lai abiem ir brīdis sportam un atelpai. Meitiņu pa reizei ņemu līdzi uz darbu, biroja atmosfēra viņai ļoti patīk.

Pirmā sapulce Katei bija jau 6 mēnešu vecumā. Arī mans labradora puika Rūdijs ik pa brīdim ir birojā uz sapulcēm.

 

Arī sportā man vajag komandu. Skriet vienai nepatīk. Spēlēju handbolu gandrīz 18 gadus. Un šobrīd aizraujos ar Crosfit un Bodybike. Sports man dod iedvesmu un enerģiju ikdienai, kā arī lieliski ataino to, ka jūtos labi darbojoties komandā, kur viens otru motivējam dzenot uz priekšu.

Tāpat arī uztveru darbu – vislabāko rezultātu sasniegsim tikai tad, ja strādāsim vienoti.

Neticu ilgtermiņa kvalitātei komandā, kura sastāv tikai no profesionāļiem individuālistiem, bet nav kopējā komandas klikšķa.

 

Ir jābūt vienotai un profesionālai komandai, lai ceļš uz mērķi ir vērsts uz izaugsmi. Tas ir, katrs komandas spēlētājs ir pārliecināts par savu unikālo ieguldījumu un kopējo rezultātu, ar šādu apziņu darbs notiek pavisam ar citu atdevi . Arī garša par kopīgu uzvaru ir daudz saldāka.

 

 

Tavas aģentūras plusi

Esam neliela, taču ambicioza aģentūra. Ar prieku izaicinām sevi un nebaidāmies konkurēt ar starptautiskām un Latvijas lielajām aģentūrām.

Esam profesionāla komanda un ir lietas, kurās, nebaidos teikt, Latvijā esam stiprākie.

Taču ar to mums nepietiek, skatāmies plašāk un augam. Stiprinām muskuļus tur, kur tas nepieciešams. Ejam laikam līdzi un sekojam aktualitātēm, uzlabojot mūsu pakalpojumu kvalitāti.

 

 

Ieteikumi tiem, kas grib strādāt reklāmā

Iet un darīt! Būt gatavam strādāt un mācīties. Iepazīt reklāmu paša spēkiem un tad lekt iekšā kādā no aģentūrām. Mācīties no visa iespējamā – kolēģiem, vadītājiem, klientiem, savām sajūtām, apkārtējām sienām utt.

Uzlocīt piedurknes un strādāt, tad viss būs! Veiksmi!

 

Komentāri
1
  1. Anonīms

    Super ,apsveicami un tik uz priekšu ,malace !