”Live Riga” stāstu sērija saņem starptautisku apbalvojumu

Raksta avots: DDB Latvia. Raksta attēls: Jordan Sanchez.

Bērnībā, lai ieraudzītu Rīgu, vajadzēja pielikt mēli pie apledojušas metāla trubas. Šodien tikpat vilinoši un šokējoši Live Riga sadarbībā ar DDB aicina iepazīt īsto Rīgu ar netipisku tūrisma kampaņu, kas tikko svaigi plūkusi laurus starptautiskajā tūrisma filmu festivālā “Tourfilm Riga“.

 

 

DDB radītā Live Rīga īsfilmu sērija “Rīga rīdzinieka acīm” (“Insider’s guide to Riga”) ieguvusi 1. vietu kategorijā “Latvijas tūrisma produkts”. Uz festivāla norises brīdi stāstu sērijai pievienojušās vēl divas īsfilmas. Mēneša laikā stāsti iemantojuši lielu popularitāti, iegūstot vairāk nekā 2 miljonu skatījumu.

Mūsdienās, kad tūristi ir noguruši no pastkartes skatu maršrutiem un tiecas gūt īsto pieredzi, Live Rīga rīdzinieku stāsti atklāj Rīgas daudzpusību un autentiskumu – kultūru, naktsdzīvi, iepirkšanos, arhitektūru, pasākumus ģimenēm ar bērniem, restorānu kultūru un tā tālāk.

Stāstu sērijas veidojis pazīstamais režisors Jānis Nords. “Insider’s guide to Riga” ir citāds skats uz pilsētu, kas ļauj tūristam ieraudzīt Rīgu ar rīdzinieka acīm – tādu, par kuru neuzzināsi no tradicionālā ceļveža. Pieci kolorīti tēli – kulturālais taksists, kurš fano par Vāgneru; modernais mācītājs, kurš notur sprediķus vīna bārā un rāpjas torņos; traks sieviešu dzīvesstila blogeris, kurš cauri Rīgai jāj zirga mugurā; stingra fizikas skolotāja, kura pēc darba māca atpūsties klubos, un brīvdomātājs seniors, kurš ielaužas galeriju atklāšanas ballītēs – katrs iepazīstina ar citādu Rīgu.

Katram stāstam tika izstrādāta online karte ar reālām lokācijām, kas redzamas īsfilmā. Tā papildināta ar katrai tēmai (kultūra, naktsdzīve, iepirkšanās utt.) radniecīgiem pieturas punktiem, tādā veidā ļaujot izvēlēties sev piemērotāko.

Starptautiskais tūrisma filmu festivāls “Tourfilm Riga” norisinās jau 10. gadu. Šogad festivālā tika iesniegti vairāk nekā 700 darbi no 45 valstīm.

 

 

 

 

 

 

Komentāri
1
  1. Anonīms

    Drusku gan vis”a j”utams t”ads l”etuma sm”ards, un k”a nu bez m”ajiena uz kniebienu….