Eduards Laķis: 360 grādu video ir izaugsmes stadijā!

Izceltā raksta attēls: Sticker Mule. Raksta attēls, rakstā izmantotie attēli: Krists Luhaers (Astro’n’Out).

 

Grupa Astro’n’out aktualizējusi albuma ”Urdas” singlu ”Gaisma” un tā video 360 grādu tehnoloģijā, kas uzņemts uzstāšanās laikā Vidzemes koncertzālē.

7guru uz sarunu par video uzņemšanas norisi, amizantiem gadījumiem, 360 video nākotni aicināja mūzikas klipa autoru Eduardu Laķi, indie aģentūras kind.lv vadītāju.

 

Singla video grupas Facebook lapā aplūkojams šeit: Astro’n’out ”Gaisma”.

Singla video grupas Facebook lapā.

 

 

Kā izveidojās sadarbība ar Astro’n’out?

Ļoti spontāni, izrādās, viņiem ideja uzfilmēt 360° video jau bija iepriekš, taču viņi domāja, ka tas ir ļoti sarežģīti un nepieejami. Atliek tikai iedomāties un lietas piepildās. Pazīstu viņu foto/ video cilvēku, kurš tad arī mūs saveda kopā. Kopš tā brīža aktīvi domājām ko un kā labāk izveidot.

 

Vai ir kādi amizanti stāsti no video uzņemšanas procesa?

Pats uzņemšanas process bija visai amizants, jo izlēmām nevis filmēt klipu kontrolētos apstākļos, bet gan dziesmu no koncerta Vidzemes koncertzālē.

Ļoti īsā pauzē, pirms īstās dziesmas sākuma, mērkaķa ātrumā bija jāsagatavo kameras un jānovieto tās pozīcijās.

Pirms tam mēģinājumā, protams visu bijām atstrādājuši un viss izdevās kā plānots.

 

Foto: © Krists Luhaers (Astro’n’Out).

 

Kas ir izaicinošākais veidojot 360 grādu tehnoloģijas video?

Veidojot 360° video izaicinošākais ir pats saturs, kas liek skatītājam raudzīties uz visām pusēm, pretējā gadījumā var izlīdzēties ar “parasto” video. Protams, ļoti liela nozīme ir kameru novietojumam un gaismām, jo kameras vienlaicīgi filmē uz visām pusēm, kas nozīmē, ka filmēšanas komandai un citam aprīkojumam ieraksta laikā īsti nav kur paslēpties.

Šajā konkrētajā gadījumā izaicinošākais bija nofilmēt dziesmu neietekmējot koncertu, jo apgaismojuma apstākļi un objektu novietojums uz skatuves filmēšanai un koncertam ļoti atšķiras.

Centāmies panākt zelta vidusceļu, taču pēc koncerta dabūju “pa ausīm” no gaismotāja par to, ka izkustināju kādu gaismas elementu, kas traucēja video uzņemšanai, bet kam koncertā bija būtiska nozīme.

Pēc iespējas, cenšos filmēt maksimāli kontrolētos apstākļos, lai panāktu labāko bildes un satura kvalitāti.

 

Foto: © Krists Luhaers (Astro’n’Out).

 

Kā redzi 360 grādu video tehnoloģijas nākotni?

Man nepatīk skatīties uz 360 grādu video kā neatkarīgu produktu, redzu to kā jau integrētu risinājumu. To ar apdomu izmantojot ilgtermiņa stratēģijā ir iespējams panākt ļoti lielisku atgriezenisko saiti.

Būtiski arī tas, ka izmantojot 360 grādu video Facebook mārketingā, šī sociālā medija algoritmi darbojas daudz efektīvāk, salīdzinot ar standarta video.

Statistikas dati par to, cik cilvēki pievērš uzmanību šādam 360 grādu video ir krietni augstāki. Ir iespējas izveidot pat vienkāršāku 360 grādu video kā standarta video un panākt daudz veiksmīgāku efektu. Turklāt, vienkārša 360 grādu video izmaksas būs patīkamākas kā standarta video izveides izmaksas.

Viens no piemēriem ir manis veidots 360 grādu video ar kamaniņu braucēju Artūru Dārznieku. Viens brauciens lejā pa Siguldas kamaniņu trasi, viens video, divu nedēļu laikā fantastiski rezultāti.

Lai aplūkotu Facebook video rezultātus, spied uz ierakstu šeit.

 

Ekrānšāviņš no kind.lv ar video rezultātiem Facebook.

 

Vēl viens piemērs ir Baltic Bees projekts. Arī viens lidojums, viens video, kurš mēneša laikā sasniedzis jau gandrīz 300 tūkstošus reach rādītāju Facebook, vairākus desmitus tūkstošus skatījumu, bez jebkādas reklāmas, tikai pateicoties viral efektam. Tas ir unikāls saturs- skatītājs ir nokļuvis vietā, kur iepriekš nekad nenonāktu!

 

Lai aplūkotu Facebook rezultātus, spied uz ierakstu šeit!

Ekrānšāviņš no kind.lv ar video rezultātiem Facebook.

 

Kopā ar radošajiem sadarbības partneriem, aģentūrām mēs strādājam pie satura izveides, kas, manuprāt, ir svarīgākais- arī veidojot 360 grādu video- labs, unikāls, interesants saturs stāv pāri visam.

360 grādu video var nebūt sarežģīts, taču tam jābūt gana saistošam, lai skatītājam būtu interesanti to vērot.

Ticu, ka 360 grādu video tehnoloģija ir inovācija, kas patreiz vēl ir izaugsmes stadijā, taču drīzumā noteikti redzēsim labus un radošus piemērus kā tā attīstīsies.

 

Foto: © Krists Luhaers (Astro’n’Out).
Komentāri